Powinien płacić wyższe podatki

Kto ile zarabia czyli statystyka w służbie walki klas. Dziennikarzom wyszło na to, że większe podatki płaci ten, który płaci mniejsze, a wszystko to suto okraszone "jedynie" i "aż".

Ile podatku płaci Obama informuje TVN24. I skrupulatnie wylicza, że prezydent Obama zarobił w ubiegłym roku 789'674 dolary, od czego zapłacił 20,5% podatku dochodowego, a więc 162'074 dolary (bo te cztery są tutaj najwyraźniej kluczowe).

Dochód plugawego kapitalisty Romney'a oszacowano na 20,9 mln dolarów. I od tego szokująco dużego dochodu zapłaci "jedynie 15,4%". Prosta arytmetyka podpowiada nam, że konkurent Obamy do amerykańskiego skarbu państwa odprowadzi 3,2 mln dolarów.

A zatem z pieniędzy odprowadzonych do wspólnej kasy przez "płacącego mniejsze podatki" Romney'a będzie można zbudować prawie dwadzieścia razy więcej więcej publicznych dróg, przedszkoli, domów dziecka, szpitali itd itp niż z tych, które wpłacił do niej "chcący płacić wyższe podatki" prezydent Obama.

Comments

A kogo obchodzą merytoryczne

A kogo obchodzą merytoryczne argumenty? Ważne, że 15% jest mniej od 20% więc bogatszy płaci mniej. A biednym zawsze wiatr w oczy.
q.e.d.